Ker letos mineva 1050 let od začetka loškega gospostva in ker so z obletnico povezana tudi Selca, smo se odločili, da jesenski športni dan namenimo potepanju po treh loških gradovih.

Iz Selc smo se z avtobusom odpeljali do Stare Loke. Izstopili smo pred parkom, kjer je doprsni kip freisinškega škofa Abrahama, ki je leta 973 od nemškega cesarja Otona II, dobil v dar današnjo Staro Loko, Selško in Poljansko dolino ter Sorško polje.

Pot nas je vodila naprej po vincarški grapi. Kmalu smo prispeli na Stari grad pod Lubnikom. Ostanki gradu so nas navdušili. Tu je bila naša prva malica.

Polni nove energije smo se podali naprej na Krancelj. Navdušil nas je s čudovitimi razgledi vse tja do Triglava. Med razvalinami stolpa nam je uspela tudi skupinska fotografija. Če boste pozorno pogledali boste, poleg vseh otrok, na skali našli tudi silhueto dvornega paža, ki nas je spremljal na poti do vse treh gradov in nas hkrati varoval, da nismo zašli.

Dopoldansko potepanje smo sklenili v parku pred Škofjeloškim gradom.

Navdušeni nad pohodom smo sklenili, da po poti treh gradov še kdaj krenemo sami ali pa v okviru šole, tako kot danes.