Moja, tvoja, naša super moč

V petek, 10. 3. 2023, je bila naša šola že od jutra v pričakovanju knjižničnega žrebanja. Le kdo bo danes izžreban? Uganke so učenci skozi cel teden reševali v polnem zamahu, njihovi odgovori so se iskrili v ustvarjalnem razmišljanju. Tokratna rdeča nit knjižničnega žrebanja so bile naše super moči. Knjižničarka Katarina nas je mojstrsko vodila skozi vse naše talente in super moči, ki se skrivajo v nas samih. Tekom žrebanja so se nam predstavili učenci naše šole, ki v prostem času igrajo klavir, harmoniko, flavto, violino in kitaro. Poleg glasbenikov so nam zaplesale tudi mažoretke, ki so spretno vrtele vsaka svojo palico. Učenka četrtega razreda nas je presenetila s pisanjem zgodb. Predstavila nam je svoje prve knjižice pravljic in nam eno prebrala. Bili smo navdušeni nad njeno ustvarjalnostjo! Prvič se nam je na knjižničnem žrebanju predstavila tudi dramska skupina iz 4. razreda, ki si je nadela ime Igralne breskvice. Skozi napeto vzdušje nas je s svojimi igralskimi talenti dobesedno posrkala v napeto zgodbo Začarani gozd. Zaključka seveda ni brez »Pečkovih plesnih«;. Tokrat so nas razveselili s plesom na pesem Lučke.

Veselje in ponos nad mojimi, tvojimi in našimi super močmi bo še dolgo odzvanjalo v naših srcih.