Letošnje prvo knjižnično žrebanje smo v ponedeljek, 16. 10. 2023, povezali s temo ZAKAJI in ZATOJI RADOVEDNOSTI, ki  je bila rdeča nit ob Tednu otroka. Učenci naše šole so v prvi polovici oktobra na ‘tabli radovednosti’ po razredih zastavljali vprašanja drug drugemu. Knjižničarka Katarina je izbrala po eno vprašanje za vsak razred in tako se je odvilo zanimivo medrazredno spraševanje, vmes pa so izžrebani nagrajenci za vsak razred prejeli drobno presenečenje.

Slovesen trenutek današnje prireditve je bil tudi sprejem prvošolcev v šolsko skupnost. Učenci in učitelji smo z roko v roki poslušali slovesno obljubo za sprejem prvošolcev v šolsko skupnost, ki jo je prebrala učiteljica Janja Janc.

Slovesno noto so celotni prireditvi dodali še starejši pevski zbor s pesmijo Sovica, mlajši pevski zbor s pesmijo Narobe svet ter dramski krožek z igro, povzeto po knjigi Kaj pa, če me pogoltne kit.